Hogyan kerüljük el, hogy a Karácsony katasztrófába fulladjon… legalábbis kedvenceink által.
1.Óvatosan a macskákkal és a karácsonyfával. A kettő kombinációja könnyen balesethez vezethet, mivel a macsekok élvezettel másznak annak tetejére is akár, onnan próbálják lengésbe hozni a csillogó díszeket…
- Ha szaloncukrot is teszünk a fára, lehetőleg csak a magasabb szintekre, vagy üres csomagolóval csapjuk be kutyánkat, ugyanis a torkosabbak rájárhatnak az édességre, és mint tudjuk a csokoládé mérgező a kutyáknak
- Ha kedvencünk túl játékos figyeljünk az égősor elhelyezésére is. Lekaphatja, belegabalyodhat, magával rántva a teljes karácsonyi hangulatot... de akkor nem csak az lesz oda..
- Az alsó ágakra szintén helyezzünk nem törékeny díszeket, illetve olyanokat, melyeket megrántva nem dől el az egész fa
- Ha magyallal illetve fagyöngyel díszítettük a házat, tartsuk távol a kis zsiványoktól, ugyanis mindkettő - bár nagyon szép - erősen mérgező.
- Xilit veszély– az Ünnepek alatt könnyen elölhagyunk számunkra egészséges, kutyáink számára azonban halálós mérget jelentő édességeket. Ha xilit-et evett a kutya azonnal adjunk neki cukrot. Ezzel semlegesítjük a xilit által termelt inzulin hatását, amíg el nem jutunk az állatorvoshoz.
- Fokozott a csoki veszély is - A csokoládé szintén veszélyes a kutyáknak, macskáknak egyaránt. Miért?
A csokoládé egy teobromin nevű alkaloidot tartalmaz, ami igen toxikus a kutyák (macskák és sok más állat) szempontjából. A teobromin a koffeinhez nagyon hasonló vegyület.
A teobromin – akárcsak a koffein – gátolja az agyban, hogy az éberséget szabályozó adenozin nevű vegyület eljusson a receptoraihoz. Kis mennyiségben a teobromin növeli a pulzust és fokozza az agy oxigén- és tápanyagellátását. A kutyák azonban elég lassan bontják le a vegyületet, ezért a hatása tovább tart, mint emberben, ami nem szerencsés az állat központi idegrendszere számára. Kutyáknál mérgezést okozhat!!
A teobromin-mérgezés tünetei 6-12 óra alatt jelennek meg. A tünetek közé tartozik a láz, a hasmenés, a görcsök, a hányás, a szapora légzés és pulzus. Rögtön erre a mérgezésre gyanakodhatunk, ha csokipapírt találunk szétszórva a kutyánk közelében.
- Ne használjunk gyertyát vagy csillagszórót – legalábbis ne kedvenceink közelében. A szikra könnyen belekap az állat szőrébe… nem folytatom..
- Az égősorokkal is legyünk fokozottan óvatosak, ne tudja kölyök kutyánk lerángatni a fáról.
1o. Főtt csontot NE adj a maradék pulykából, vagy bármiből. A kálcium a hő hatására átalakul és valóban KŐKEMÉNY lessz, melyet NEM tud megemészteni a kutya, elzáródást okozhat vagy át is bökheti a beleket. Ellenben a nyers szárnyas csont rugalmas, a kálcium és a kollagén is 1oo%-ban tud hasznosulni ilyen formában.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.